Home / ⚙️ Script Genel / Açık kaynak kodlu (OS-CMS) Anchor ile tanışın!

Açık kaynak kodlu (OS-CMS) Anchor ile tanışın!

Merhaba dostlar,yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda, açık kaynaklı bir blog scripti olan (OS-CMS [open source content management system]) Anchor CMS’den şöyle bir ufak bahsedeceğiz. İhtiyacı olan, veya temeli atılmış bir projeyi geliştirmek isteyen dostlarımıza belki faydası dokunur diye düşünüyoruz..

Anchor CMS Hakkında;

Anchor CMS, özellikle yazma ve sanat odaklı bloglara odaklanmak için tasarlanmış hafif özelliklere sahip ücretsiz bir açık kaynaklı blog sistemidir. Yönetici arayüzü yalnızca yeni bir gönderi oluşturma, sayfa oluşturma, yorumları, kategorileri ve kullanıcıları yönetme ve özel alanlar oluşturma gibi temel özellikleri gösterir. Github’daki projeye katkı yapılması son derece teşvik edilmektedir, bu nedenle becerilere sahipseniz, bu içerik yönetim sistemi için yeni özellikler veya temalar geliştirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Bu CMS tam bir inceleme almak için bir Anchor CMS demo nasıl göründüğünü görmek için bir kaç ufak detaylı araştırma sonucu bulabilirsiniz. Yönetici demosu, mevcut özellikler arasında size yol gösterecek ve çevrimiçi demonun görünümünü temalar aracılığıyla özelleştirebilirsiniz. Arşivi Github’dan indirmek için aşağıdaki linke tıklayarak kendi Çapa CMS demonuzu da oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüleri, yönetici demosunun nasıl göründüğünün bir önizlemesini verecektir.

Bazı özellik örnekleri kolay kurulum, özel CSS, JavaScript ve HTML ekleme ve sürükle ve bırak işlevi içerir. Kendi Anchor CMS çevrimiçi demonuzu ayarlıyorsanız, önce sunucu gereksinimlerine uyduğunuzdan emin olun. PHP 5.6+ sürümüne ve bazı PHP uzantılarına ve MySQL 5.2+ sürümlerine ihtiyacınız olacak. Hafif tutması için, Anchor CMS yalnızca modern tarayıcıları desteklediğinden IE 6, 7 veya 8’de çalışmasını beklemeyin. İndirilebilecek en yeni sürüm 0.12.7 olup 7 Mart 2018’de yayınlanmıştır.

Anchor’u İNDİR

Tıkla ve İndirGithub Link.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?