Home / 🎮 Oyun Dünyası / Minecraft – Skript Eklentisi İncelemesi – Skript nedir?

Minecraft – Skript Eklentisi İncelemesi – Skript nedir?

Merhaba arkadaşlar.. Bu yazımızda, sizler ile birlikte bir Minecraft sunucu eklentisi olan Skript nedir onu inceleyecek ve bir kaç ufak tanım ile ne olduğuna açıklık getireceğiz. Umarız, bu yazımız sizlere yardımcı olur..

Minecraft skript nedir?
Skript nedir,ne işe yarar? Minecraft skript incelemesi.

Öncelikle Skript nedir?

Skript, her şeyden önce bir eklentidir. Ve Java yardımıyla hazırlanmıştır. Skript’i kendi başına bir dil olarak görmek yanlış olacaktır. Bu yüzden gözünüzde fazla büyütmeyin,pratikler ve tekrarlar sayesinde kolayca sizlerde bir skript hazırlayabilirsiniz. Skript, minecraft sunucunuza fazla zorlanmadan, ufak tefek veya bilginize bağlı olarak devasa tatlar katabileceğiniz ayrı bir eklentidir. Skript ile oyunun içerisine entegre edebileceğiniz sistemler hayal gücünüze bile sığmayabilir. Eğer bir eklenti kodlamayı bilmiyorsanız ve uğraşacak vaktiniz yoksa Skript böyle bir iş için birebir olacaktır. Çünkü skript yazmak java ile eklenti yazmaktan çok daha basittir ve kaynak sayısı oldukça fazla,anlaşılabilir olarak nitelendirilmektedir. Minecraft sunucu hizmetleri sağladığımız zamanlarda,bizlerde skriptten epey faydalandık ve çok hoş şeyler inşa edebildik. Skripti kısaca mantığa uygun şekilde özetleyecek olursak, basit bir kodlama bilgisi, oyun materyal – itemlerinin yardımı – yan eklentilerin ve içeriklerin yardımıyla sunucuyu güzelleştiren bir eklenti diyebiliriz. Skript’in mantığını çözmek ise oldukça basit. Bunun için bir kaç kaynağı alt kısımda sizler ile paylamış olacağız. Ayrıca skript’in kendine özel bir uzantısı mevcut, bu uzantı ise (.sk) SK olarak bilinmekte.

Skript yazmak kolay mı?

Aslında kişiden kişiye göre değişir. Eğer siz öğrenmeye aç,araştırmaya sevdalı biriyseniz oldukça kolay ve anlaşılabilir. Zaten öğrenmeniz için en güzel kaynakta hemen şu yakınlarda bulunan butonda yer alıyor. Butona tıklayarak skript variable – material gibi bir çok bilgiye erişebilirsiniz.

Skript Variable List / RehberBakmak için tıklayınız.

Skript ile neler yapılabilir?

Akla hayale dahi sığmayacak bir çok sistemi skript ile geliştirip sunucunuza entegre edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki,sorunsuz bir skript deneyimi için sürüm çok önemli.

Skripti nereden indirebilirim?

Skript’i indirmek için buraya tıklayabilir veya bukkit üzerinde ki versions bölümünden size uygun olan versiyonu seçip indirebilirsiniz. Tekrar hatırlatalım,sürüm uyumluluğu çok önemli.

Sunucuma eklemek için hazır skriptleri nereden temin edebilirim?

Bu konuda sitemizin forum bölümü epey işinize yarayabilir. Bu işler ile uğraşan arkadaşlarımız mevcut ve skriptleri sizler için forumumuzda paylaşmaktalar. Buraya tıklayarak forum adresimize gidebilirsiniz.

 

Evet arkadaşlar,yazımızı burada noktalıyoruz. Umarız işinize yaramıştır,ilerleyen zamanlarda daha farklı skript veya minecraft paylaşımları ile karşınızda olmayı planlıyoruz. Okuyup,vakit ayırdığınız için teşekkürler! 🙂

 

Check Also

FiveM – Server kurmak için gerekli dosyalar.

Merhaba arkadaşlar,ben Vidar. Bu yazımda sizler ile “FiveM” platformunda sunucu kurarken gerekli dosyaları paylaşacağım. Bu …

Bir yorum

  1. hocam paylaşabileceğiniz skript paketi var mı toplu şekilde? nereden başlasam bilmiyorum. o yüzden toplu bir skript paketi epey iş görür. başka yerlerde aramaktansa güvenilir bi yerden rica etmek daha iyi gözüktüğü için yazdım yanlış anlaşılmasın,seviliyosunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?