Home / 🎮 Oyun Dünyası / FiveM – Server kurmak için gerekli dosyalar.

FiveM – Server kurmak için gerekli dosyalar.

Merhaba arkadaşlar,ben Vidar. Bu yazımda sizler ile “FiveM” platformunda sunucu kurarken gerekli dosyaları paylaşacağım. Bu dosyalar,sunucunuzun temelini atmak için gerekli. Bu sebepten dolayı eksiksiz – hatasız veya default halde olmaları gerekiyor. Aşağıda yönergeler ve dosyaların adresleri yer alıyor. Bu dosyaları doğru şekilde indirip hazırlarsanız sorunsuz olarak sunucunuzu başlatabilirsiniz..


1-) FiveM Server Ana Dosyaları

* Bu dosyalar,sunucunun temelini oluşturan önemli dosyalardır. Bunları dikkatli ve kuracağınız cihaza uygun / uyumlu şekilde indirmeniz ve kurmanız gereklidir. Örneğin, vermiş olduğumuz linkten makinenizin ya da bilgisayarınızın işletim sistemine göre olan bölümü seçip,ardından “master” isimli kısıma gelip daha sonra o kısımdan en altta ki güncel dosyayı indirmeniz yeterli olacaktır. Bunu daha sonra C: veya D: diskinizde bir klasör açarak özel olarak atın. Ve sıkıntısız hallolsun. Dosyayı indirmek için alttaki buton işinizi görecektir.

Tıkla ve İndir / GörüntüleDosya forum sitemiz üzerinden indirilmektedir.

2-) Server Data | CFX Dosyaları

* Hiç şüphesiz olmazsa olmazlardan birisi bu dosyadır. Sunucunuzun hatasız,sorunsuz ve eksiksiz şekilde başlaması,mod & scriptlerin daha doğrusu tüm resourcelerin sorunsuz şekilde çalışması için bu gereklidir ve ince ince dokunuşlar ile ayarlanıp,bir hata oluşmasına engel olunmalıdır. Bunuda ana server dosyalarının bulunduğu klasörün içine atacaksınız.. Dosyayı indirmek için aşağıda ki butonu kullanabilirsiniz.

Tıkla ve İndir / GörüntüleDosya forum sitemiz üzerinden indirilmektedir.

3-) Server Config / server.cfg Dosyası

* Sunucunuzun her türlü doğru başlayabilmesi için bu dosyaya ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca, yüklenen scriptlerin aktif hale getirilmesi,serverin server listte nasıl görüneceği gibi ince ayarlar bu kısımdan yapılmaktadır. Bu dosyayı ayarlarkende dikkatli olmanızı öneririz.. Aşağıda ki butona tıklayarak server.cfg dosya örneğine erişebilirsiniz.

Tıkla ve İndir / GörüntüleDosya forum sitemiz üzerinden indirilmektedir.

En basitinden ihtiyacınız olacak tüm temel dosyaları bu yazımda paylaşmış bulunmaktayım arkadaşlar. Umarız işinizi görecektir. Olumlu yorumlarınız bizi mutlu eder,okuyan üyelerimize ve ziyaretçilerimize teşekkürler..

Check Also

Minecraft, modlu şekilde nasıl oynanır? / Modlu minecraft launcher.

Hepinize merhaba dostlar.. Bu yazımda sizler ile,yılların popüler ve eskitemediği,kitlesinin tam düşüşe geçtiği anda yeniden …

2 Yorum

  1. bu key olayını nerden almam gerekiyo? key hatası veriyoda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?