Home / 🎮 Oyun Dünyası / Bora Oyun geliyor! Yeni nesil Türk yapımı MMOFPS oyunu.

Bora Oyun geliyor! Yeni nesil Türk yapımı MMOFPS oyunu.

Hepinize merhaba dostlar,bu yazımızda piyasaya adını duyurmaya çalışan ve çok uzun olmayan bir süreçte piyasaya giriş yapabilme ihtimali olan “Bora” isimli Türk yapımı MMOFPS oyunundan bahsedeceğiz.

Öncelikle BORA, Marvy Games tarafından hazırlanan ve ekibinde profesyonel,bilinir bir ismin olduğu yeni nesil MMOFPS oyunu. Özellikle kürselleşen dünyada geçte olsa adım atmamız çok onur verici. Tam bir tarih verilmese de oyunun geliştirmelerinin pek çoğunun tamamlandığını biliyoruz. Oyun, geliştirilme aşamasının büyük bir kısmı bittikten sonra duyurulduğu için henüz fazla tanıyamadık. Ve elde edebildiğimiz bilgiler kısıtlı. Ancak anlayabildiğimiz derecede bu oyun hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Öncelikle oyun, MMOFPS olmakla beraber İnsana İnsan şeklinde maçlar halinde oynanacak. Rütbeler,sıralamalar,oyun içi satın alımlar da aynı zamanda yer alacak. Ancak hepimizin merak ettiği bir husus var..

OYUN PAY2WİN Mİ OLACAK?

Bu konuda gelen aşırı sorulardan sonra, BORA’nın tecrübeli Founder’i ve hepimizin de neredeyse bilmiş olduğu “Raunen” bu sorulara cevap olacak nitelikte 2 adet video yayınladı. Bizlerde hemen hemen o videoları detaylı ve etraflıca izleyip eleştirerek, oyun hakkında ki bilgi dağarcığımızı genişletmeye çalışıyoruz. Anladığımız kadarıyla oyun PAY2WİN olmayacak. Bu da demek oluyor ki bizlere farklı tecrübeler ve eğlenceler yaşatacak. Ayrıca sayın Raunen’in yapmış olduğu açıklamada oyunun ADİL ve EŞİT bir oyun olacağına dair bilgilere de yer verildi.

OYUNUN SİLAH VE DİĞER SİSTEMLERİ,MEKANİKLERİ.

Oyun, neredeyse 1 veya 1,5 yıldır geliştirilen ve geliştirilmeye devam edilen bir oyun. Bir çok silah mekaniği,karakter mekaniğinin ayarlandığının da bilgisini az çok alabiliyoruz. Silahların geliştirilebildiğini,ayrıca başka oyunlarda olmayan silahların da oyunda yer alacağını biliyoruz. Oyunda farklı haritaların yer alacağı,hem özgün hemde başka oyunlarda ki benzer haritalarında oyun içerisinde yer alacağını da öğrendik.

OYUN HANGİ OYUN MOTORU İLE GELİŞTİRİLİYOR?

Oyun “Unity” isimli,popüler bir oyun motoru ile geliştiriliyor. Ayrıca geliştirici ekipte gayet kapsamlı gözüküyor.

BORA: EFSANE DOĞUYOR

Fırtına Öncesi Sessizlik Sona Erdi. Hangi Tarafta Yer Alacaksın?
Türkiye’nin milli savunma için attığı her adım, bir başka gücü tedirgin ediyordu. Bu yükselişi önlemek için sahaya sürdükleri birim bugüne kadar başarısız olmayanlardan kurulmuştu. Karşılarındaysa; ismini ve gücünü tarihten alan başka bir oluşum vardı. Hazırlıklar bitti, silahlar temizlendi, planlar yapıldı, azametli bir savaş için herkes yerini aldı.

MARVY GAMES KİMDİR? – HAKKINDA.

İstanbul’dan başlayarak, kendi hikayemizi yazmak ve bu hikâyeyi uzun yolculuğumuzda milyonlarla buluşturmak, global düzeyde bir başarı yakalamak amacı ve arzusuyla yola çıktık.
Hayal gücünün derinliklerinde, dünyadaki herkesi ortaya çıkardığı oyunlarla etkilemeyi başaracak yetenekli bir ekibi, gelişen dünyanın gereksinimlerinin hep farkında olacak bir tutkuyla birleştirdik.
Maharetli parmakların, parlak zihinlerin ve yaratıcı beyinlerin mükemmel uyumuyla ortaya çıkaracağımız oyunların, dünya çapında bilinmesini, severek oynanmasını kendimize en temel odak noktası olarak belirledik.
Daima ileriyi hedefleyen, öğrenmekten ve geliştirmekten vazgeçmeyen ekibimizin, ayrıca adil ve eğlenceli bir oyun yaratma tutkumuzun şirket politikamızın temelini oluşturduğuna ve bu temelin uzun yolculuğumuzda destansı hikayemizi de şekillendireceğine inanıyoruz.

RAUNEN’in Yayınlamış Olduğu BORA Soru-Cevap Videoları;

Evet arkadaşlar,bu yazımızı da burada sonlandırmaktayız. Umarız yardımcı olabilmişizdir. Ayrıca BORA’nın sosyal medya hesaplarını da takip etmeyi unutmayın.

Bora FACEBOOK

Bora INSTAGRAM

Bora YOUTUBE

Bora TWITTER

Bora WEBSITE

Check Also

FiveM – Server kurmak için gerekli dosyalar.

Merhaba arkadaşlar,ben Vidar. Bu yazımda sizler ile “FiveM” platformunda sunucu kurarken gerekli dosyaları paylaşacağım. Bu …

3 Yorum

  1. Son zamanlarda epey yükselmeye başladı türk oyun sektörü. En son çıkan fpsq türk yapımı oyunlardan biri tam bir hayal kırıklığı olsada Boranın kaliteli olacağına inanıyor heyecanla bekliyoruz. Yazı içinde teşekkürler,gayet açıklayıcıydı.

  2. Beklentiler büyük ama umarız hayal kırıklığına uğramayız be reis

  3. Keşke ne zaman çıkacağını da bilseydik. Umarım çok uzun sürmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?