Home / 🌏 Genel İçerik / Ücretsiz blog sitesi sahibi nasıl olunur?

Ücretsiz blog sitesi sahibi nasıl olunur?

Hepinize merhaba arkadaşlar,ben HecatoN. Bugün sizler ile, kolayca nasıl blog sitesi sahibi oluruz ondan bahsedeceğim. Öncelikle bir blog sitesi sahibi olmak derken bahsettiğim olay, çok profesyonel değil, orta düzeyde bir blog sitesi sahibi nasıl olunur düzeyinde daha çok. Tabii bunun için çok farklı yollar izlenebilir. Ama ben bu yazımda biraz daha basit düşünerek hazırlıyorum her şeyi.

İLK ADIM, BLOGGER’A ADIM ATMAK!

Çoğu kişinin her zaman neredeyse, blog sitesi sahibi olmada ki ilk adımı blogger.com ile tanışmaktır. Çoğu bloggerin en büyük ortak noktalarından birisi budur. Ben ilk başlarda, blog sitesi sahibi olmak isterken pek bir bilgim yoktu. Tabii o zamanlar kaynak sıkıntısı da epey fazlaydı. Sonrasında blogger ile tanıştım ve gayet hoşuma gitti. Her yönden hoş,geliştirilebilir ve güvenilir bir sistemdi. Tabii ki bu sistemin de yayımcısı,üreticisi Google olarak bildiğimiz dünya genelinde aşırı popüler bir arama motoru firmasıydı. Bloggerda bir çok hazır tema,kolayca yazı paylaşabileceğiniz özel paneller, hoş bir yazı editörü, bir kaç MB’a kadar upload limiti (ki buna video – resim dahil)  , özel etiket – label sistemi ve eklenebilir bir çok gadget sizlere sunuluyor. Buda blogger’i güzelleştiren en büyük özelliklerden bazılarını oluşturuyor.

Ayrıca, BLOGGER’in en güzel yanı tamamıyla ücretsiz olması. Bir çok özelliğini, hatta SSL(https – güvenilirlik sertifikası) gibi bir hizmeti de yanında sizlere ücretsiz sağlaması. Domain – Hosting – Sistem, bu üçünü içerisinde barındırıyor. Buda bu manada bloggeri profesyonel hale getiriyor. Domain dedim ama çok büyük bir şey canlanmasın gözlerinizde, adınız.blogspot.com gibi bir domain sağlıyor sizlere. Ancak daha sonra sadece domain alarak yönlendirme usulü ile kendinize özel bir blog sitesi sahibi olabiliyorsunuz.

Kolayca blogger ile blog sitesi sahibi olun!

BLOGGER’i SEÇTİYSENİZ HOSTİNG VE SİSTEM TAMAM,PEKİ ÖZEL BİR DOMAİNDE İSTEMEZ MİSİNİZ?

Bu seferde işler gayet hoş oluyor,bu kısımda devreye, ucuzluğu ve piyasada ki popülerliği ile GoDaddy dahil oluyor. GoDaddy’den ilk defa alışveriş yapıyorsanız, .com & .net gibi profesyonel domainleri 5-15 TL arası (ilk yıllık) bir fiyata alabilirsiniz. Bu da cebinizde sağlayacağınız kar marjının artması demek oluyor. Ayrıca GoDaddy’in indirim kodlarına da göz atarsanız bir kaç farklı domainde de indirim sahibi olabilirsiniz..

BLOGGER İYİ GÜZEL DE, TEMALARI BİRAZ ESKİ GİBİ SANKİ?

Başlıkta ki gibi bir soru aklınıza takıldıysa inanın hiç problem değil. Çünkü biz de dahil bir çok site özel yapım,şık tasarımlı epey temayı ücretsiz şekilde bünyesinde paylaşmakta. Bunların bir çok örneğini forum.Find2Us.com sitemizde bulabilirsiniz. Çok çeşitli,ücretsiz blogger temaları yer almakta,göz atmanız işinize yarayabilir. Ayrıca Blogger konusunda ki sorularınızı cevaplıyor,destek oluyor ve sitenizi iyileştirmenizde yardımcı olan forum üyelerimizle tanışmanıza olanak sağlıyoruz.

Kısacası, bu yazımızda kolayca blog sahibi nasıl olunur yüzeysel olarak anlattık. Artık bir blog sitesi sahibi olabilir, ve sitenizi geliştirmek için içeriklerinizi girmeye başlayabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Aklınıza takılan soruları yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Memnuniyetle cevaplarız.

 

HecatoN 🕵️

About HecatoN 🕵️

| HecatoN | Find2Us.com / Forum Moderator & Support Management Staff | forum.find2us.com | find2us.com | web.find2us.com

2 Yorum

  1. Blogger için tema paylaşımları olacak mı? Beklemedeyiz hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?